X
X
Canlı Destek 0850 000 00 00

DDR5 RAM SUNUCULAR STOKTA

Bilgi Bankası

VDS Sanal Sunuya cPanel Nasıl Kurulur?

Vps nedir

VPS nedir?  VPS, Türkçe'de sanal özel sunucu anlamına gelmektedir. Bir sunucunun kaynaklarının sanallaştırılabilen yazılımlarla gruplara ayrılmasıyla elde edilir. VPS, birincil bir fiziksel sunucunun bölümlenmesiyle oluşturulduğu için sanal sunucu olarak da adlandırılır.' paylaşımlı barındırma. Artan veri trafiği ve yavaşlamalar ile web VPS tarafından halledilir, performansta gözle görülür bir artış olur, bu sayede dosya indirmeleri hızlanır ve web sitesi kullanıcıları siteye daha hızlı ulaşabilir. Bu da kullanıcı sayısında artış anlamına gelir. Kiralık VPS sanal sunucuları, trafikteki dönemsel dalgalanmalara ve anlık çıkışlara karşı daha dayanıklıdır. Paylaşımlı hosting üzerine kurulan bir web sitesi, trafik limiti aşıldığı anda erişilemez hale gelir. Ayrıca, paylaşılan barındırmada güvenlik açığı olan bir web sitesi diğerlerini etkileyebilirken VPS çok daha güvenlidir.

Cpanel nedir

cPanel, Linux barındırma sunucularında çalışan lisanslı bir site yönetim aracıdır. Yani bir kontrol panelidir. Aslında Linux sistemlerinde kullanılan kontrol paneli cPanel'dir. Barındırma ile ilgili diğer tüm işlemleri kolayca yönetebilirsiniz.

Vps Cpanel kurulum

- Eğer lisanssız deneme sürümü kurmak istiyorsanız şu linke gidin ve deneme lisansı alın : http://cpanel.net/cpanel-whm/trial-license/

 

-Putty SSH programı aracılığı ile yum install kernel yazın enterladıktan sonra Y yazıp tekrar enterleyin.

 

-yum remove httpd yazıp enterlayın ve Y yazıp tekrar enterlayın.

 

-hostname local.localhost.com yazıp enterlayın.

 

-Sırası ile aşağıdaki komutları da uygulayın.

 

-mkdir /home/cpins

 

-cd /home/cpins

 

-wget http://layer1.cpanel.net/latest

 

-sh latest

 

-Kurulum bu aşamadan sonra yaklaşık 1-2 saat sürebilir. Elbette sunucunuz Türkiye ‘de bulunuyorsa. Yurtdışındakiler maximum 1 saat sürüyor.

 

-Son olarak hata almamak için yum install perl* komutunu da yazıp enterlayın ve ardından Y yazıp enterlayın.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(2872 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)
Top