X
X
Canlı Destek 0850 000 00 00

DDR5 RAM SUNUCULAR STOKTA

Bilgi Bankası

Plesk Panel SSL Nasıl Verilir?

SSL Nedir

SSL, İnternet ortamında sıkça karşılaşılan kavramlardan biridir. Genellikle satıcı sitelerinde bulunur. SSL, Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir. Türkçe anlamı Güvenli Giriş Katmanıdır. Netscape tarafından geliştirilmiş, veri koruması için sunucu ve istemci arasındaki iletişimin şifrelenmesini sağlayan ve böylece gizliliğin ve bütünlüğün korunmasını sağlayan bir güvenlik protokolü olarak tanımlanabilir. SSL, tüm popüler web sunucuları ve tarayıcılar tarafından desteklenen bir protokoldür. Standart bir algoritmadır. Milyonlarca web sitesinde verilerin güvenli iletişimi için kullanılır, SSL fonksiyonunun çalışması için sunucu tarafında özel bir anahtara ve istemci tarafında çalışacak bir sertifikaya (ortak anahtar) ihtiyacınız vardır. SSL Genel Anahtarı / Özel Anahtarı olarak adlandırılan ana, anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemine dayanmaktadır. İki SSL şifreleme anahtarı vardır. Bu anahtarlar dijital olarak kodlanmış yazılımlardır. Bir anahtar tarafından kilitlenen verileri yalnızca diğer anahtar açabilir. Anahtarları oluşturduktan sonra (SSL bunu varsayılan olarak yapar, herhangi bir işlem gerekmez), anahtarlardan biri (özel anahtar) sunucuda kalır. Diğer anahtar (ortak anahtar), bağlanmak istediğiniz kişilere gönderilir. Dışarıdan sizinle iletişime geçmek isteyen kişi, açık anahtarı kullanarak güvenli bir şekilde size mesaj gönderir. Aktarım sırasında veriye başvurulsa dahi, veri size ulaşmadan önce, şifrenin çözülmesi için özel anahtarınıza ihtiyaç duyulacaktır.

 

Plesk Nedir

Plesk, web hostingin iş amaçlı kullanılmasını ve düzenlenmesini sağlayan bir otomasyon ve kontrol paneli yazılım paketi olarak tanımlanmaktadır. Rusya'da tasarlanan Plesk, Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürüldü. Plesk dünya çapında 32 farklı dilde mevcuttur. Bugün 10 milyondan fazla kullanıcısı olan Plesk, sunucuları, uygulamaları, web sitelerini ve barındırma etkinliklerini yönetmek için kullanılan bir kontrol paneli işlevi görüyor.

 

Plesk SSL nasıl verilir

-Site adresiniz üzerinden Plesk Panel’e giriş yapınız.

- Öncelikle ihtiyacımız olan CSR kodunuzu oluşturmak için SSL/TLS sertifikaları bölümünde bulunan SSL/TLS Sertifikası Ekleyin butonuna tıklayın.

 

-Giriş yapmış olduğunuz sayfada CSR kodunu oluşturabilmek için aşağıdaki bilgileri isteyecektir:

Ülke, il, ilçe, firma adı, domain, e-posta.

 

- CSR kodunuz oluşturulduktan sonra yönlendirileceğiniz sayfada, kendi sitenizin bağlantısına tıklayın.

 

-Oluşturulan CSR kodunu kaydedin.

 

-müşteri paneline giriş yaparak SSL sertifikanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun için kurulumunu gerçekleştirmek istediğiniz SSL sertifikasına tıklayıp, ürünlerin yönetimi sekmesine giriş yapın.

 

-Karşınıza çıkan oluştur butonuna tıklayın.

 

-Ürün yönetimi sayfasını eksiksiz doldurun.

 

-Ardından onay aşaması gelecektir, onay mailini beklemek durumundasınız.

 

-Gelen mail içerisinde kırmızı ok ile gösterilen noktaya tıklayın.

 

-Açılan sayfaya mail yoluyla gelen onay kodunu giriniz.

 

-Onay kodunu girdikten sonra next tuşuna basınız.

 

-Bu adımlardan sonra sertifikanız mail adresinize ulaşacaktır.

 

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(42 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)
Top