X
X
Canlı Destek 0850 000 00 00

DDR5 RAM SUNUCULAR STOKTA

Bilgi Bankası

Plesk Panel Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Plesk şifre nasıl sıfırlanır?

Web sitenizi İnternet'teki kullanıcılara açmak için ihtiyaç duyacağınız en önemli iki kavram alan adı ve barındırmadır. Alan adı olarak da adlandırılan alan, sitenizin İnternet üzerindeki adresidir. Hosting, sitenize ait tüm verilerin internet üzerinden erişilebilir olmasını sağlayan bir barındırma hizmetidir. Barındırma hizmeti sağlayıcılar tarafından sağlanırken, sitenizin yönetimi site sahiplerinin sorumluluğundadır.

 

İlgili tüm sorunları yönetmek için uygun paneller arasında kontrol panelleri öne çıkıyor barındırma işlemlerini kolayca gerçekleştirebileceğiniz Plesk Panel web sitenizi yönetmenize yardımcı olan Plesk Panel; Alan adı değiştirme, klasör izinlerini ayarlama ve çeşitli dizinleri açma gibi işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Bu sayede hosting ile ilgili işlemleri yaparken sizi zaman kaybetmekten kurtarır.

 

Tüm web sitelerinde kullanılabilen Plesk Panel, Linux ve Windows işletim sistemleri Linux üzerinde Plesk Panel kurulumu yapmak için SSH ekranına birkaç kod girmeniz yeterlidir. Windows'a yüklemek için, Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilen .exe uzantılı yükleyici dosyasını indirmeli ve kişisel ayarlarınızı yapılandırmalısınız. Vargonen hosting hizmetlerinde zaten Plesk Panel kuruludur ve sitenizi tanımladığınız andan itibaren Plesk Panel'i kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 Plesk Panel, Plesk Inc. 2003 isimli bir Amerikan firması tarafından piyasaya sürülen web hosting kontrol panelidir. Parallels isimli firma tarafından 2008 yılından beri piyasaya sürülen kontrol panelinin 18 farklı versiyonu bulunmaktadır. Düzenli olarak güncellenen ve yaklaşık 3 ayda bir kullanıcıları yeni bir sürümle buluşturan Plesk, dünyada en çok tercih edilen, web hosting kontrol panellerinden biridir. Kontrol Paneli, ilk çıkışından bu yana web sitesi sahiplerinin ihtiyaçlarını başarıyla karşılayarak web sitelerine dinamizm katar. Web siteleri için ideal olan Plesk Panel, güvenlik önlemleriyle kullanıcılara hitap ediyor. Plesk Panel, Windows kullanıcıları için son derece kullanışlı çözümler sunar. Kendi IIS'si üzerinde çalışan Plesk Panel, web sitenize benzersiz bir güvenlik sağlar ve tüm işlemlerinizi herhangi bir güvenlik kaygısı olmadan gerçekleştirmenize olanak tanır. Dosya yedekleme de sağlayan Plesk Panel, veri kaybı olasılığını en aza indirir. Sitenizi kaydetmenizi sağlayan kontrol paneli aynı zamanda raporlama sistemi ile donatılmıştır.

Plesk şifre sıfırlama

Plesk panel kurulu sunucunuzda plesk şifre sıfırlama için ssh üzerinden erişerek aşağıdaki komut ile unuttuğunuz admin şifresini sıfırlayabilirsiniz;


‘plesk bin admin --set-admin-password -passwd yenişifreniz’

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(214 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)
Top