X
X
Canlı Destek 0850 000 00 00

DDR5 RAM SUNUCULAR STOKTA

Bilgi Bankası

Plesk Panel Kurulumu Nasıl Yapılır?

Plesk Panel Nedir, Ne İşe Yarar?

Plesk, web hostingin iş amaçlı kullanılmasını ve düzenlenmesini sağlayan bir otomasyon ve kontrol paneli yazılım paketi olarak tanımlanmaktadır. Rusya'da tasarlanan Plesk, Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürüldü. Plesk dünya çapında 32 farklı dilde mevcuttur. Bugün 10 milyondan fazla kullanıcısı olan Plesk, sunucuları, uygulamaları, web sitelerini ve barındırma etkinliklerini yönetmek için kullanılan bir kontrol paneli işlevi görüyor.

 

Plesk kurulum

Diğer birçok barındırma ve sunucu yönetimi otomasyonunda olduğu gibi, Plesk belirli bir lisans için satılır ve lisans maliyeti, ek özelliklerine göre değişir. Plesk lisansını satın almak için www.plesk.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sunucunuzun yukarıdaki işletim sistemlerinden birini çalıştırdığından emin olun. Manuel kurulum hakkında konuşacağız. Windows veya Linux tabanlı bir sunucuyu sıfırdan kurduktan sonra, aşağıdaki bağlantılardan kurulum için gerekli kurulum aracını indirmeniz ve lisans anahtarınızı girmeniz yeterlidir.

Linux yüklü sunucuya SSH ile bağlanınız.

Daha sonra sırasıyla,  yum update -y komutunu giriniz.

Yükleme işlemi uzun sürebilir, tamamlandıktan sonra,

sh <(curl https://autoinstall.plesk.com/one-click-installer || wget -O - https://autoinstall.plesk.com/one-click-installer)

Komutunu giriniz. Bu da tamamlandıktan sonra, IP adresinizi tarayıcınıza yapıştırarak gidiniz. Plesk panel açılacaktır. Sunucu bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

 

Windows için: http://autoinstall-win.pp.parallels.com/plesk-installer.exe

Plesk Kullanımı

Plesk kurulum başarıyla tamamladıktan sonra paneliniz artık kullanıma hazırdır. Özellikle Odin'in yaptığı değişiklikten sonra plesk artık çok daha sade bir arayüze ve çalışan bir kullanıcı arayüzüne sahip oldu. Panelden giriş yaptıktan sonra uygun menülerden gerçekleştirmek istediğiniz fonksiyonu seçin ve plesk seçeneğini seçin I kullanmaya başlayabilirsiniz. Plesk kullanımı ile ilgili sorunlarınız için http linkinden dökümanları inceleyebilirsiniz: //www.plesk .com / destek /.

 

Kodhosting olarak faliyete başladığımız 2019 yılından beri kullanıcılara hosting ve benzeri hizmetlerde yardımcı olmaktan keyif duyuyoruz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(193 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)
Top